Kieszenie w wersji M są idealne dla osób o mniejszych gabarytach lub nurkującyh w cienkiej piance w ciepłych wodach. Zmieścisz w nich łącznie 6 kg balastu a ich konstrukcja powoduje, że są płaskie i kompaktowe.
Kieszenie balastowe XDEEP mają dwuczęściową budowę a balast umieszczony jest w wenętrznym zasobniku wyposażonym w solidny uchwyt.
Dzięki takiej konstrukcji przenoszenie i manipulacja balastem jest zdecydowanie łatwiejsza i bezpieczniejsza, gdyż ryzyko przypadkowego upuszczenia ciężkiego balastu jest zdecydowanie niższe.
Wychodząc na łódź możesz wyciągnąć całą zawartośc kieszeni i podać obsłudze. Balast będzie bezpieczny a wejście na łódź zdecydowanie prostsze.
Utrata balastu podczas nurkowania może nieść za sobą poważne konsekwencje. Dlatego wyposażyliśmy kieszenie XDEEP w bardzo trwałe i mocne klamry wykonane z poliacetalu, produkowane przez amerykańską firmę ITW NEXUS. Dzięki nim balast jest bezpiecznie zamocowany.
Odpowednio wymiary klamry klamry dają Pewność, że nawet w grubych neoprenowych rękawicach łatwo zrzucisz balast, gdyby zaszła taka potrzeba.
Ołów wystawiony na działanie powietrza szybko pokrywa się szarym nalotem. To tlenek ołowiu - rakotwórczy związek, który kumuluje się w organiźmie. Przenosząc w rękach niechroniony balast, pewna ilość tlenku ołowiu zawsze pozostaje na Twojej skórze. Warto zabezpieczyć siebie i środowisko przed tym toksycznym związkiem.
Kieszenie balastowe XDEEP wyposażone są w wewnętrzne zasobniki na balast, które nie dość że pozwalają na zdecydowanie łatwiesze przenoszenie ciężkiego balastu, to jeszcze chronią Ciebie i Twoje najbliższe otoczenie przed toksycznym tlenkiem ołowiu.
Nie ma chyba nic gorszego, niż niestabilnie zamocowany balast, który przesuwa się i obija.
Kieszenie balastowe XDEEP mocowane są na pasie biodrowym uprzęży i przykręcone do płyty, dzięki czemu nic się nie przesuwa i balast pozostaje na swoim miejscu nawet gdy obracasz się na boki, w górę czy w dół.
Przednia część kieszeni została wzmocniona sztywną taśmą, przez co zdecydowanie łatwiej jest włożyć ciężki balast. Szybko docenisz to małe usprawnienie, zwłaszcza gdy będziesz musiał włożyć balast w grubych rękawicach lub ćwicząc podczas nurkowania.